Docieplenia budynków oczami właściciela firmy budowlanej

Pracuję w branży budowlanej i śmiało mogę nazwać się specem od wszelakich robót wykończeniowych zarówno w środku jak i na zewnątrz danego budynku. Chciałbym podzielić się swoją opinią na temat tego środowiska bo chcąc nie chcąc do niego należę i trochę o nim wiem. Docieplenia budynków w ostatnim czasie są bardzo popularne u nas w Polsce i teraz każdy by chciał mieć ładnie ocieplony dom i do tego dodany fajnie wyglądający puc, który zostanie położony na styropian. Jest to w pełni zrozumiałe i nie na to chciałbym sobie ponarzekać bo sam zarabiam na tego typu zleceniach i nie są to małe pieniądze. Chciałbym bardziej skupić się na ludziach, którzy podejmują się właśnie takiej pracy, o której niestety bardzo często nie mają zielonego pojęcia.

Branża budowlana i docieplenia budynków

Firmy budowlane czy też pojedyncze jednostki, które deklarują się ocieplić komuś dom powinny to robić z dbaniem o każdy szczegół bowiem nawet mała szczelina może sprawić, że cała konstrukcja nie będzie spełniać swojej funkcji. Bardzo wiele osób z branży budowlanej mimo braku doświadczenia w tej materii oświadcza swoim klientom, że się na tym doskonale zna, a później nie mogąc wykonać należycie swoich obowiązków znikają gdzieś bez śladu z częścią wynagrodzenia lub w skrajnych przypadkach nawet z całą kwotą jaka miała być przeznaczona na materiały i robociznę. Taki proceder można śmiało nazwać przestępstwem, a takich ludzi kryminalistami i najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja jako budowlaniec, który stara się jak tylko może by klient był zadowolony z wykonanego zadania na tym cierpię przez to jaki stereotyp panuje wśród ludzi na temat mojego zawodu. Bez dwóch zdań docieplenia budynków w naszych polskich realiach często traktowane są mało poważnie przez firmy budowlane, które wychodzą z założenia, że można okłamać klienta w kwestii posiadanego doświadczenia w ocieplaniu budynków by tylko wyrwać od niego pieniądze. Taka mentalność charakteryzuje wielu tak zwanych majstrów przez co klienci nie dążą podwykonawców dużym zaufaniem i po dłuższym zastanowieniu nie ma co się im dziwić patrząc po fuszerce jaką można spotkać i jaką nie raz było mi dane poprawiać po kimś.

Docieplenia budynków

Uważam się za bardzo dobrego specjalistę i wystarczy sprawdzić opinie na temat mojej działalności w internecie czy też zadzwonić, do któregoś z zadowolonych klientów, dla których pracowałem by potwierdzić to co tutaj mówię. Mimo tego często spotykam się z niechęcią ze strony ludzi bo przecież jestem budowlańcem więc zapewne kradnę materiał przeznaczony na remont i nadużywam alkoholu jak cała masa innych majstrów. Jest to w większości przypadków błędne wyobrażenie i nie tylko ja jeden cierpię z tego powodu, jest jeszcze wielu innych podobnych do mnie dobrych speców od tego typu roboty, którzy też traktowani są z góry. Docieplenia budynków już od wielu lat wykonywane są na terenie naszego kraju i od wielu lat zdarzają się kompletnie nie udane próby zrealizowania takich projektów, mam tylko nadzieję, że w przyszłości się to zmieni i już wszyscy w tej branży będą traktowali na poważnie swoją pracę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>